ZÁVODY SVĚTLUŠEK A VLČAT

Fotky zde

V neděli 8. 4. 2018 jsme se vydali vlakem do Zbořeného Kostelce u Týnce nad Sázavou. Krásné místo u řeky pod zříceninou hradu, kde se konali závod, kam se přeběhlo po nově postavené lávce. Nástup, losování, start, 9 stanovišť – manuální zručnost, kuchařská dovednost, logické myšlení, fyzická zdatnost, dopravní značky, první pomoc (zdravověda), schopnost řešit problémové situace, schopnost vyhledávat informace, schopnost komunikovat, přírodniny, orientace, historie ČR a skautingu.

Trať byla dlouhá cca 2km. Dětem většinou trvalo 2,5hod než splnili všechny úkoly a doběhly do cíle.

Když doběhla poslední družinka, mohlo se začít sčítat. A přišlo vyhodnocení. Bylo super se zúčastnit.

Soutěžilo 9 družin světlušek i vlčat. Co vám budu vyprávět, to by jste museli zažít. Největší radost máme z naší Janovické družinky Modřinky světlušky, které se umístili na druhém místě a postupují do krajského kola. I družina vlčat Medvědi byly moc úspěšný. Také gratulujeme Voticům k prvnímu místu v kategorii vlčata.

Tady výsledky:

Vlčata

1. Buldočci (Votice)

2. Mustangové (Benešov)

3. Kameňáci (Kamenice)

4. Mravenci II. (Kamenice)

5. Mravenci (Votice)

6. Lvíčata (Vlašim)

7. Medvědi (VJ)

8. Mustangové II.(Benešov)

9. Opice (Kamenice)

světlušky

1.  Fialky (Benešov)

2.  Modřinky (Vrchotovy Janovice)

3.  Mravenci a Včelky (Vlašim)

4.  Sovičky (Vlašim)

5.  Víři (Benešov)

6.  Poměnky (Benešov)

7.  Veverky (Votice)

8.  Sedmikrásky (Benešov)

9. Opice (Kamenice)

Krajské kolo světlušek se koná 26.-27.5. v Konopišti. A krajské kolo vlčat 1.-2.6. v Dobříši. Tak nám prosím držte palce!

 

Lůca z Vrchotek, 10. 4. 2018

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *