Zimní lezecká víkendovka v Sezimově Ústí

Foto zde

Dne 9.3. – 10.3. 2019 se uskutečnila skautská víkendovka v Sezimově Ústí. Celou akci zorganizovali vedoucí skautů z Votic a Vrchotových Janovic. Tímto jim moc děkujeme, že ji pro nás naplánovali a věnovali nám svůj čas.

 

V sobotu ráno jsme se sešli v Olbramovicích na nádraží. Byla nás celkem početná skupina nadšených skautů, s plně nacpanými batohy. Nastoupili jsme do vlaku a ujížděli směrem do Tábora. V Táboře jsme pak přestoupili do autobusu a dojeli na místo určení – do Sezimova Ústí. Zabydleli jsme se v klubovně místních skautů. Byla velmi útulná, moderní a prostorná. Pohodlně jsme se sem všichni vešli.

Rychle jsme si vybalili věci a už jsme pokračovali v naplánovaném programu. Šli jsme si vyzkoušet mrštnost na horolezeckou stěnu. Instruktor nám vysvětlil pravidla a rady, které je nutno dodržet. My jsme se pak nedočkavě vrhli zkoušet zdolávat trasy s různou obtížností.  Všichni jsme se pořádně vydováděli. Aby toho nebylo málo, tak jsme ještě podnikli večerní výpravu na hvězdárnu. Pán, který se nám tu věnovat, moc hezky vyprávěl o hvězdách, o planetách a o zajímavostech noční oblohy. Po tak náročném dni jsme všichni rádi spěchali zpět do klubovny a už jsme si přáli být zachumlaní ve spacáku. Spalo se nám krásně.

V neděli jsme chtěli vyrazit na Kozí Hrádek, ale bohužel počasí nám nepřálo. Podnikli jsme jen krátkou procházku po okolí. Pak jsme v klubovně hráli hry. Odpoledne nastal čas úklidu a balení. Rychle to utekl. Domů jsme se všichni vrátili ve zdraví a velmi spokojení.

za Junák Vrchotovy Janovice napsala Anežka Mrkosová

Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *